Content for id "top" Goes Here

Commedia Dell Arte

Masopustní ulice měst v období  karnevalu: „Napravo před kampanilou dva sluhové dráždí býka. Tři muži ho drží na provazech, ale dál na náměstí se jiný býk už volně prohání, jeden strážce se mu válí pod nohama, nejbližší lidé prchají, je zde VESELO. Sluhové i celé publikum jsou pronásledováni a ohrožováni utrženým býkem. Prchají, skáčou, bojují s ním.  

  Býk je však poražen jejich pánem Capitanem Burrenem. Sluhové jsou nešikovní, líní, neustále usínají, nebo se perou, ale pořád jsou roztomilí a plní života. Jejich pán je opuštěný. Jeho nejbližší přítelkyně také. Když se však na scéně objeví další dáma - Narina, dá Capitanovi novou naději, ale …  Nakonec mu jeho sluhové zachrání kůži.“

 Colombina se vrtí, scény se střídají a situace se stále více zaplétají. Společenská vážnost ulice se o karnevalu mění v dětské bláznovství. Herci v maskách a současných kostýmech hrají s radostí prastaré komediální situace okořeněné akrobacií a žonglováním. Celé toto divadlo se mění v obrovskou rotující „Káču“.

 

Pojďte si s ní pohrát i VY. Můžete ji rozvrtět, když dostanete chuť hrát si opět jako dítě. Zatáhněte za provázek a zábava se roztočí!

Přejeme vám Hezký večer.

Vaše  Teatro ComicO

<< Zpět